3 najczęstsze błędy popełniane przy windykacji

Badania statystyczne pokazują, że niestety coraz więcej osób ma trudności z terminowym spłacaniem swoich długów. Sprawa ta nie dotyczy jedynie osób prywatnych, ale coraz częściej całych firm, które nie mają możliwości uregulowania różnych należności. Z tego też względu wierzyciele lub firmy windykacyjne stosują różne metody, które mają na celu odzyskanie pożyczonych środków. Windykacja w wielu przypadkach nie przynosi oczekiwanego efektu.
Oto 3 najczęstsze błędy popełniane przy windykacji:
1. Kontaktowanie się cały czas w ten sam sposób, czyli przykładowo wysyłanie samych maili lub tylko i wyłącznie rozmowy telefoniczne. Należy korzystać ze wszystkich dostępnych sposobów komunikacji.
2. Błędna baza danych. Dane korespondencyjne dłużnika są poufne, dlatego też należy dołożyć wszelkich starań, aby nigdy nie zostały w żaden sposób przekazane osobom trzecim. Aby uniknąć tego błędu należy wcześniej wysłać informację dłużnikowi o tym, że przy użyciu danego adresu będzie prowadzona komunikacja w sprawie faktur z dołączoną prośbą o pilne zgłoszenie w razie popełnienia błędu w danych kontaktowych.
3. Wysyłanie jednakowo brzmiących treści, niezmieniający się szablon wiadomości, układ tekstu, podpis tej samej osoby pod każdym listem. Prowadzi to do sytuacji, w której dłużnik przyzwyczaja się do naszych wiadomości i zaczyna je ignorować. Dobrze jest mieć przynajmniej 8 różnych wersji monitów wzywających do uregulowania należności.


http://radcyprawnego.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>